ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

درس های مهم زندگی از آنتونی رابینز

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به گفته خود آنتونی رابینز، او تا سن ۲۳ سالگی هیچ موفقیتی در زندگی نداشته و نه تنها به لحاظ مالی بسیار ضعیف بوده و فقط می‌توانسته در یک اتاق ۴۰ متری زندگی خود را بگذراند و این اتاق آنقدر کوچک بوده که حتی آشپزخانه نداشت و ظرف‌ها را در وان حمام می‌شست.

البته مشکلات رابینز فقط محدود به موضوعات مالی نبود و او به دلیل بد خوابی، تغذیه نامناسب و تنبلی به حدود ۱۲۰ کیلوگرم رسیده بود که این واقعاً وحشتناک است.

تونی رابینز پس از این که تصمیم گرفت به رویاهای بزرگ خود دست پیدا کند، با روش‌های روانشناسی و ورزش، توانست در ظرف مدت ۲ ماه، بخش قابل توجهی از اضافه وزن خود را کاهش بدهد و همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند و نتیجه این شد که به ان ال پی روی آورد.

در ادامه به بخشی از صحبت های آنتونی رابینز در زمینه زندگی می پردازیم:

 درس های مهم زندگی از آنتونی رابینز

تضاد های درونی خود را بشناسید

انسان در چرخه نیازها و تمایلاتش ، نیازهایی را دارد که با هم در تضاد هستند . رابینز می گوید ما 6 نیاز اساسی داریم ، اطمینان ، عدم اطمینان ، مهم تلقی شدن ، ارتباط ، رشد ، همکاری . ما همزمان که عاشق اطمینان هستیم ، سوپرایز شدن و عدم اطمینان را هم دوست داریم ، ما عاشق ارتباط با دیگران هستیم ولی تنهایی هم به ما احساس خوبی می دهد . همه این ها نشانه تضاد و پارادوکسیکال بودن ما انسان هاست که می تواند ما را از دیگر موجودات طبیعت متمایز کند.

وقتی بتوانید این تمایز ها را بشناسید و بین انتخاب آن ها تعادل برقرار کنید متحول خواهید شد . البته این به زمان و تمرین نیاز دارد.

طرح سوال مهم برای کسب نتایج بزرگ

رابینز عقیده دارد در زمان وجود مشکلات و بحران ها ، چیزی که می تواند شرایط را به نفع ما تغییر دهد پرسش هایی است که ما از خودمان داریم . با طرح پرسش های قدرتمند ، کنترل سوالاتتان و فرایند پاسخ را در دست بگیرید . به “چرایی” امور نپردازید . مثلا چرا این کار را نمیتوانم انجام دهم ؟ بلکه به “چگونگی ” آن ها فکر کنید . چگونه می توانم این کار را انجام دهم ؟

با سوال پرسیدن از خود در مواقع وجود مشکل ، بهتر می توانید جزییان امور را درک کنید . سوالات خوب نشانه زیرکی شماست . با سوالات می توانید شبکه مغزی خود را تقویت کنید و خلاق تر شوید . مثلا : چگونه می توانم بر نتایج کنترل داشته باشم ؟ چه کسی می تواند کمک تان کند ؟ کدام راه حل بهتر است ؟

پس از سوال کردن از خود در مواقع مشکلات غافل نشوید..

قواعد را تغییر دهید تا بازی تغییر کند

این مساله مهمی در دنیای روانشناسی است که می گوید ذهن انسان با برداشت های اشتباه ، احساسات منفی در خود ایجاد می کند و این منجر به تصمیم های نادرست می گردد.

منظور از تغییر قاعده بازی ، تغییر در نحوه نگرش و تفکر شما درباره امور مختلف زندگی است . هر چه این نگرش قوی تر باشد ،احساسات شما قوی تر خواهد بود.

کنترل احساسات را بیاموزید

افرادی که توانایی مدیریت و کنترل عواطف و احساسات شان را دارند ، افراد موفق تری نسبت به دیگران هستند . خود را به داشتن احساسات مثبت عادت دهید . به دیگران اجازه ندهیم بر عواطف ما تاثیر منفی بگذارند.

با آموختن یک زندگی عاطفی متعادل ، آن ها را در مسیری درست هدایت کنید یکی از این روش هاست که میتواند به شما کمک فراوانی بکند.

تسلط بر جسم خود را یاد بگیرید

تنفس عمیق ، خوردن مواد غذایی سرشار از آب ، کم خوری ، و استفاده از مواد غذایی با ترکیب سالم ، این ها پیشنهادات تونی رابینز است برای داشتن بدنی سالم.

او معتقد است انسان ها یی که در سلامت جسمی هستند توانایی بیشتری نیز به لحاظ روانی دارند . سعی کنید به سلامت جسمانی خود توجه اساسی داشته باشید این کلید تغییر موثر زندگی شماست.

 

 

 


عضویت در خبر نامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین آموزش ها ، متدهای روز دنیا با خبر شوید

نظردهی

نشانی


تلفن دفتر تهران :02166560859-02166560851
دفتر مرکزی : مشهد  -بین معلم 8 و 10- برج آبشار -
طبقه دهم - واحد 1005 
تلفن: 4-36021301 – 051 

09129461353 - 09129461352 - 09129461351
طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه