ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

خصوصیات بارز افراد موفق چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر خواستار پیشرفت و موفقیت در زندگی خود هستید، باید توسعه فردی را جدی گرفته و برای آن تلاش کنید. انسان های موفق، موفق به دنیا نیامده اند بلکه با ایجاد عادات مثبت به آن دست یافته اند.

یکی از راه هایی که شما را در کسب و کار و زندگی شخصی تان به موفقیت می رساند، ایجاد عاداتی مانند عادت های انسان های موفق است. در واقع الگو برداری از رفتار آنها می تواند تاثیر زیادی گذاشته و شما را سریع تر به هدف هایتان برساند. در این مقاله به بررسی بعضی از عادات این افراد از زبان خودشان و راهکارهایشان برای پیشرفت می پردازیم.

خصوصیات بارز افراد موفق چیست؟

1.اعتماد به نفس دارند

زمانی که مسئولیتی را قبول می کنید، می دانید که از عهده آن برخواهید آمد بنابراین دلیلی برای عقب نشینی یا نداشتن اعتماد به نفس نیست. این را بدانید که اگر خودتان را باور نداشته باشید، دیگران نیز شما را باور نداشته و جدی تان نمی گیرند.

2.ارتباطات خوبی با دیگران دارند

یکی از موثرترین راه های رسیدن به موفقیت ایجاد ارتباط موثر و درست با دیگران است. ارتباط خوب بدان معنا نیست که با همه گرم بگیرید یا شوخی کنید، ارتباط خوب یعنی درست و صحیح رفتار کرده و دچار اشتباه نشوید. گاهی اوقات شاید از د ست همکار یا کارمندانتان ناراحت شوید، در این هنگام دلخوری لازمه نشان دادن ناراحتی شماست.

3.به توسعه فردی اهمیت می دهند

شما در حین مسیر خود باید میزان آگاهی تان را بالا برده و به فکر توسعه اطلاعاتتان باشید. گاهی اوقات لازم است که به کلاس ها یا سمینارهای آموزشی بروید، یا اینکه کتاب هایی راجع به مدیریت فردی یا سازمانی مطالعه کنید، بنابراین باید زمانی را به آن اختصاص داده و حتما آن را در نظر بگیرید.

4.نسبت به مسائل خوش بین هستند

نیازی نیست هربار که تصمیم می گیرید یا کاری را انجام می دهید نسبت به آن بد بین بوده و یا ناراحت باشید، سعی کنید خطرات احتمالی را در نظر گرفته اما راه خودتان را ادامه دهید. سپس در صورت بروز مشکل، از طریق راهکارهایی که پیش بینی کرده اید وارد عمل شوید.

5.اراده راسخ دارند

اگر کاری را به عهده می گیرید و شروع می کنید، در حین راه با وجود تمام سختی ها سعی کنید اراده راسخی داشته و از زیر کار فرار نکنید.

6.قدرت تغییر و بهبود دارند

گاهی اوقات لازم است تغییراتی در زمینه کاری و یا حتی فردی ایجاد کنید، افراد موفق تغییر پذیرند و می دانند که شرایط و محیط همیشه یکسان نبوده قابل تغییر است، بنابراین باید همراه با بروز تغییرات آنها نیز تغییر کرده و خودشان را بهبود بخشند.

7.می دانند که شانسان را خودشان می سازند

شانس هیچ وقت قرار نیست در خانه شما را بزند، بلکه شما خودتان میزان شانسات را می سازید. هر قدر عملکرد بهتری ارائه دهید، موفقیت بیشتری کسب کرده و سپس شانس بیشتری برای پیشرفت خواهید داشت.

8.شکست را قبول می کنند

افراد موفق می دانند که شکست بخشی از پیروزی است، بنابراین باید آن را قبول کرده و از آن درس بگیرید. بدانید که بدون کسب تجربه نمی توان مسیر موفقیت را طی کرد.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه