ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

شیوه رهبری برجسته بیل گیتس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید یکی از عوامل موفقیت و پیشرفت کمپانی یا شرکت، داشتن رهبری هوشمند و با تجربه است، به طوری که بتواند به درستی کارمندان را رهبری کرده و عملکرد بالایی از آنها دریافت کند.

آیا می دانید بیل گیتس که درآمد بالایی برای زندگی خود رقم زده است، سازمان خود را به چه روشی مدیریت کرده است؟ در ادامه مقاله به بررسی نکات و ویژگی های یک رهبر موفق به شیوه بیل گیتس که می تواند سازمان را بهبود ببخشد می پردازیم، امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

هیچ فردی نمی تواند با قطعیت این را ثابت کند که او یک رهبر به دنیا آمده، اما مسئله اینجاست که چگونه به اسطوره رهبری و مدیریت تبدیل شده است؟

1.دنبال کردن علاقه و آرزو

بیل گیتس از ابتدای مسیر خود، علاقه زیادی به برنامه نویسی داشت اما به موفقیت زیادی در این زمینه دست نیافته بود. اشتیاق و شور و شوقی که دنبال کردن علاقه تان می تواند برای دنبال کردن رویاهایتان به شما بدهد بی نظیر است، بیل گیتس یکی از افرادی بود که انگیزه خود را از طریق علاقه خود افزایش داد و سپس انرژی اش را در همان راه صرف کرد. اگر هر روز از کارتان لذت می برید و به دنبال فرار از آن نیستید، نیمی از مسیر موفقیت را طی کرده اید.

شیوه رهبری برجسته بیل گیتس

2.پشتکار و خستگی ناپذیری

یک رهبر واقعی از تلاش کردن دست بر نمی دارد، بلکه سعی می کند با پشتکار و تلاش که از انگیزه اش سرچشمه می گیرد، رویای خود را به حقیقت تبدیل کند. حتی پس از موفقیت مایکروسافت، او شب و روز بیشتر از کارمندانش وقت خود را به جستجو و کار بیشتر می پرداخت. این پشتکار و سخت کوشی می تواند یکی از عوامل مهم موفقیت او باشد.

 

 

3.چشم اندازی از آینده

رهبر هوشمند سعی می کند به جای نگاه کردن به موانع پیش رو و تمرکز بر روی آنها، به چشم انداز آینده و موفقیت خود نگاه کند. در این صورت انرژی و انگیزه وی برای ادامه کار بیشتر می شود.

4.حس کمک به دیگران

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا اکثر مدیران و رهبران موفق به دیگران و مخصوصا مستمندان کمک می کنند؟  بیل گیتس دارای موسسه خیریه ای است که مقدار پول زیادی را صرف بهبود زندگی کودکان و بزرگسالان می کند. این سطح از حس دوستی با همنوع نشان دهنده شخصیت بزرگ و قدرتمند آنهاست. رهبران قدرتمند سعی می کنند به دیگران نیز قدرت ببخشند.

 شیوه رهبری برجسته بیل گیتس

 

5.خودآموزی

افراد و رهبران موفق حس خودآموزی و استعداد آموزشی بالایی دارند، به این صورت که این افراد تمایل زیادی به آموزش بیشتر حتی به صورت خود مطالعه دارند. پدر و مادر بیل گیتس او را به شدت تشویق می کردند که استعداد و علاقه خود را در زمینه یادگیری و پیشرفت صرف کند، به همین دلیل او شخصیتی خودآموز داشته و در مسیر خود نیازی به آموزش نداشته است.

ویژگی های ذکر شده در این مقاله، بیل گیتس را از سایر رهبران متمایز ساخته است به طوری که شیوه رهبری او تفاوت زیادی به دیگر رهبران دارد. امیدواریم این مقاله به پیشرفت رهبری سازمانی شما کمک کند.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه