ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

چه عادت هایی مانع رسیدن به موفقیت می شوند؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه ما انسان ها در طول زندگی برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنیم اما چند درصد از ما به اهدافمان دست می یابیم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه دلایلی باعث نرسیدن شما به اهدافتان می شوند؟ حتما تاکنون متوجه تاثیر منفی عادات روزمره منفی بر نتایج کارهایتان شده اید بنابراین در این مطلب قصد داریم عاداتی که باعث جلوگیری از رسیدن شما به اهدافتان می شوند را مورد بررسی قرار دهیم.

به تعویق انداختن امور مهم

اولویت بندی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که برای رسیدن به موفقیت و انجام دادن کارهایتان به آن نیاز دارید اما زمانی که برای تمام فعالیت هایتان برنامه ریزی می کنید اما اراده مصمم برای انجام آنها را ندارید، در نهایت موفقیتی هم نصیبتان نخواهد شد بنابراین هرچند که فعالیت ها و پروژه های سختی پیش رو دارید اما عمل کردن به آنها باعث پیشروی شما در مسیر و همچنین برداشتن باری از دوشتان خواهد شد.

خاموش کردن هشدار ساعت

شاید تا به حال تصمیم گرفته اید که صبح ها زودتر از خواب برخیزید و به امورتان رسیدگی کنید اما خواب بر شما غلبه می کند و در نهایت فقط هشدار ساعت را خاموش می کنید. یکی از بدترین عاداتی که می تواند تاثیر منفی بر انجام فعالیت هایتان داشته باشد، خاموش کردن هشدار ساعت است. سعی کنید میزان خوابتان تنظیم باشد و صبح ها زودتر برای انجام روزمرگی هایتان از خواب برخیزید.

ورزش نکردن

حتما تا به حال راجع به اهمیت ورزش در برنامه زندگی شنیده اید اما شخصا به آن عمل نکرده اید. در واقع فعالیت بدنی و ورزش به شما کمک می کند که عملکرد مغزتان را فعال تر کرده و از سایر فواید نیز بهره برید بنابراین از ازاهمیت ورزش غافل نشده و حداقل چند ساعت در هفته را به ورزش کردن اختصاص دهید.

چه عادت هایی مانع رسیدن به موفقیت می شوند؟

اهمیت دادن به امور غیر ضروری

زمانی که شما برای فعالیت ها و کارهای روزانه خود اولویت بندی و برنامه ریزی در نظر می گیرید، مهم ترین چیز عمل کردن به آن است اما گاهی اوقات مشکلات یا کارهای غیر منتظره ای برایتان پیش می آید که باعث می شود شما به برنامه ریزی خود عمل نکرده یا در آن اختلال ایجاد کنید. شاید جا انداختن یک یا دو تا از فعالیت هایتان چندان مهم به نظر نرسد اما در نهایت روند پیشرفت شما را کند خواهد کرد بنابراین اگر می خواهید این عادت منفی را کنار بگذارید، بهترین راه این است که اجازه ندهید اتفاق های غیرمنتظره مانند یک مهمانی، برنامه تان را مختل سازند.

نداشتن اهداف بلند مدت

هرچند که اهداف کوتاه مدت به ما انگیزه می بخشند اما در واقع این اهداف بلند مدت هستند که روحیه لازم برای تلاش را مثبت می سازند بنابراین اگر انگیزه لازم برای ادامه کار یا تحصیلاتتان را ندارید، شما نیازمند یک هدف بلندمدت که بتواند بیش از حد شما را خوشحال کند دارید. در واقع هدف شما باید به گونه ای باشد که با فکر کردن به آن ناخودآگاه به سمت تلاش قدم بردارید.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه