ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

اگر دست به تلاش نزنید، شکست هم نخواهید خورد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قانون نانوشته ای وجود دارد بر این اساس که:

انسان زمانی شکست می خورد که راه های جدید را امتحان کند بنابراین اگر تلاش نکند، نه به موفقیت دست می یابد و نه شکست خواهد خورد. حتما افراد زیادی را در اطرافتان می بینید که به خاطر ترس از شکست، ریسک امتحان کردن و تلاش را نمی پذیرند. شاید اکنون با خود بگویید که تلاش نکردن و به نتیجه نرسیدن بهتر از شکست خوردن است اما در ادامه به شما ثابت خواهیم کرد که یک عمر شکست بهتر از یک عمر ثابت ماندن و تلاش نکردن است.

امتحان کردن راه های جدید

اگر نگاهی به مسیر موفقیت ادیسون بیاندازید، متوجه خواهید شد که او ۱۰۰۰ راه مختلف را امتحان کرد و پس از آن به موفقیت دست یافت بنابراین نمی توان گفت که او ۱۰۰۰ بار شکست خورد، بلکه او نام کسب تجربه را شکست خوردن نمی نامد. همه ما برای رسیدن به آنچه که می طلبیم، باید از چیزهایی بگذریم که ارزش زیادی برایمان دارند. کسی که به تفریحش اهمیت می دهد در درجه اول باید از آن چشم پوشی کند بنابراین نمی توان گفت که انسان در راه رسیدن به آن شکست می خورد. تا زمانی که در این زمینه ها به تجربه کافی دست پیدا نکنید، قطعا موفقیت از آن شما نخواهد شد.

اگر دست به تلاش نزنید، شکست هم نخواهید خورد

پشتکار

شاید با خود فکر کنید که هوش و ذکاوت تنها عاملان اصلی موفقیت هستند اما انسان تا زمانی که پشتکار نداشته باشید و تلاشش را برای رسیدن به آن به کار نگیرد قطعا با هوش و ذکاوت هم به آن دست پیدا نخواهد کرد. انسان برای رسیدن به آنچه که می طلبد، باید از دیگر خواسته های خود بگذرد، تلاشش را به کار گرفته و راه های مختلف انرا امتحان کند تا در نهایت موفقیت نسیبش شود. بسیاری از اساتید بزرگ بر این باورند که شکست نیمی از موفقیت است، یعنی تا زمانی که شکست را تجربه نکنید، به موفقیت دست نمی یابید. انسانی شایسته رسیدن به خواسته های خود است که شکست را تجربه کرده و بار دیگر برخیزد. اگر بتوانید پس از شکست انگیزه بخش خود باشید، بارها و بارها به تلاش خود ادامه داده و از هدف هایتان دست نکشید، بدین ترتیب به موفقیت دست خواهید یافت.

اگر دست به تلاش نزنید، شکست هم نخواهید خورد

اگر نگاهی به زندگینامه انسان های موفق بیاندازید، متوجه خواهید شد که تمام آنها در طول زندگی خود برای یافتن آنچه که آنها را ارزشمند ساخته است مسیری طولانی طی کرده اند. شکست و چالش در مسیر شاید بارها و بارها باعث ناامیدی آنها شده اما بلند شدن دوباره و تلاش بی وقفه باعث ارزشمند شدن فعالیت آنها شده است. اندکی تامل کنید، اگر بنا بر این باشد که با دو یا سه بار تلاش کردن همه افراد به همه جا برسند، دیگر بازنده و شکست خورده ای در دنیا وجود نداشت. آنچه که انسان را ارزشمند می سازد، بارهایی است که شکست خورده بنابراین امتحان نکردن انسان را به جایگاه والایی نمی رساند بلکه فقط از ارزش او نمی کاهد.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه