ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

از بین بردن استرس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از مزایای اصلی NLP Essential Mind Training ™ یادگیری کاهش استرس در زندگی روزمره است. اثرات مخرب تنش بر سلامت فردی سالهاست که به خوبی ثبت شده است.

سوء مصرف مواد، خستگی، روابط بین فردی ضعیف، غیبت، بهره وری پایین و عدم شور و شوق، نشانه های رایج در مدیریت استرس بی اثر است.

 

توانایی برای مقابله با استرس به طور موثر و کنترل و هدایت انرژی های خود، یک اسرار اساسی برای بهبود تقریبا هر وضعیت است.

 

مهم است که درمورد اولویت ها روشن و مطمئن شوید که استرس و احساسات منفی شما را از بین نمی برد.

 

استرس می تواند موجب تشدید یا ایجاد شرایط پزشکی مانند پریشانی های احساسی، افسردگی، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، اختلالات اضطراب، سردرد، بی خوابی، پریشانی دستگاه گوارش، درد مزمن و بسیاری دیگر از بیماری های تهدید کننده سلامت باشد.

 

شواهد قوی علمی وجود دارد که تمرین منظم آرامش بخش یا مراقبه عمیق، اثرات فیزیولوژیکی است که عمیقا ترمیم می کند و می تواند تاثیر استرس بر سلامت و زندگی شخصی شما را متوقف کند.

از بین بردن استرس

اگرچه آموزش ذهنی ممکن است قادر به از بین بردن تمام تنش های زندگی روزمره نباشد، اما می تواند به شما کمک کند که چگونه به استرس پاسخ دهید. شما می توانید تکنیک ها و مهارت ها را به منظور مقابله با استرس به طور موثر و بهبود توانایی های طبیعی بدن خود بهبود بخشید. آموزش ذهنی برای هر کسی که به سبک زندگی ساده و سالم و سازنده نیاز دارد مفید است.

 

با توجه به نقش فزاینده ای که فناوری در حال بازی کردن است، محیط زیست خانواده و کسب و کار امروز وضعیتی را بوجود آورده است که مردم باید از ذهنیت بیشتری نسبت به گذشته استفاده کنند. در این محیط تغییر سریع، افرادی هستند که به طور موثر با استرس مقابله می کنند، انعطاف پذیر هستند و به سرعت یاد می گیرند که بسیار ارزشمند هستند - کسانی که می توانند خود را تحریک کنند و بتوانند خلاقیت خود را در شرایط مختلف استفاده کنند.

 

هر زمان ما شرایط استرس زا را تجربه می کنیم؛ این یک واکنش به تهدید و درک شده است که همه ی ما در آن پاسخ می دهیم.

 

فکر می کنم یک تجربه استرس زا به تازگی داشته باشید. این ممکن است به این دلیل باشد که آب حمام خیلی گرم یا خیلی سرد بوده یا قبل از رفتن به کار، کلید ماشین خود را پیدا نکردید، یا چیزی کسی به شما گفت که ناراحت شدید.

 

چگونه به این استرس پاسخ دادید؟ قلب شما سریعتر شد؟ آیا معده شما احساس غرق کردن دارد؟ آیا عضلات شما دراز کشیدند؟ این احساسات مربوط به پاسخ جنگ و یا پرواز است.

 

این واکنش است که با تکمیل بدن ما برای مقابله با شرایط تهدید به نژاد انسان کمک کرد تا این نکته را حفظ کند. اما این پاسخ همچنین می تواند به ما آسیب برساند.

 

پاسخ ما به استرس واقعا الگوی واکنش است. اما شما می توانید این الگو را در ابتدا قطع کنید و الگوی جدیدی از پاسخ را ایجاد کنید که به شما آسیب نمی رساند یا سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف نمی کند بلکه به شما کمک می کند.

 از بین بردن استرس

درست بعد از استرس، بدن شما به شما این احساس را می دهد که تغییر می کند. ممکن است سنگین بودن در ناحیه قفسه سینه، احساس گرسنگی در معده، تنش در ماهیچه ها یا فک خالی باشد. به محض اینکه متوجه احساس استرس شدید یک نفس عمیق بکشید، و در حالت بازدم، به خودتان بگویید، "آرامش". بعضی از شرایط ممکن است شما را مجبور به تکرار این مراحل یک ثانیه و حتی برای بار سوم کند.

سپس از خودتان بپرسید که واکنش شما نسبت به استرس چیست. شما چگونه لحظه ای استرس را تعیین می کنید؟ آیا احساس ناراحتی داشتید؟ آیا احساس نا امیدی داشتید یا احساس می کردید که وضعیتی که سبب شد استرس چیزی غیر از کنترل شما باشد؟ این ها "احساسات اصلی" هستند که موجب پاسخ استرس می شوند. و اگر چه شما نمی توانید کنترل کنید همه و همه چیز در جهان، شما قطعا می توانید نگرش خود را کنترل کنید. وقتی مهارت های خود را مدیریت کنید و نگرش خود را انتخاب کنید، احساسات اصلی تحت کنترل شما قرار می گیرند.

حسن خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه