ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

کسب آرامش در زندگی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زندگی همه ما سراسر پستی و بلندی است، تنها با این تفاوت که برخی از انسان های مثبت اندیش می توانند از طریق راهکارهای مختلف و کارآمدی بحران های زندگی خود را کنترل کرده و از مشکلات آن راحت تر عبور کنند

اما برخی دیگر، نمی توانند مدیریت بحران های زندگی خود را بهه دست گرفته و در آن شکست می خورند.


گاهی اوقات گریه کنید
بر اساس تحقیقات انجام شده، هم زنان و هم مردان گاهی اوقات به گریه نیاز دارند چون با گریه کردن هورمونی در بدن شما آزاد می شود که باعث آرام شدن ذهنتان شده و به گونه ای احساساتتان را تخلیه می کند.
روزی 15 دقیقه در سکوت سپری کنید
زندگی همه ما سراسر تلاطم و آشفتگی است، در این میان شما برای کسب آرامش باید حداقل روزی 15 دقیقه در سکوت سپری کنید. در این چند دقیقه می توانید برای کسب آرامش بیشتر از مدیتیشن استفاده کنید.
گذشته را کنار بگذارید
افراد موفق می دانند که غصه خوردن برای گذشته هیچ سودی ندارد و تنها فکر به آینده است که می تواند موفقیتشان را تضمین کند. شما نیز شکست های کاریو عاطفی خود را کنار گذاشته و با دیدگاهی مثبت به سمت آینده قدم بردارید.
دیگران را ببخشید
انتظارات ما از دیگران مسبب ناراحتی و دلخوری هایمان هستند، بنابراین برای اینکه آرامش بیشتری در درون خود جاری کنید باید دیگران را ببخشید. کینه داشتن از دیگران تنها سبب خشمگین شدن شما خواهد شد.
خودتان را دوست بدارید
این ناخودآگاه شماست که از کودکی تاکنون کنار شما بوده، بنابراین دلیلی وجود ندارد که خودتان را دوست نداشته باشید و یا از خودتان متنفر باشید. انسان های زیبااندیش، خود را دوست دارند و این دوست داشتن را در عمل نیز نشان می دهند.
مودبانه برخورد کنید
تفاوتی ندارد دیگران با شما چگونه برخورد می کنند، این شما هستید که برای حفظ شخصیت خود باید مودب باشید و با حفظ احترام طرف مقابل، برای خود نیز احترام قائل شوید.
راحت باشید
راحتی شما در زندگی یکی از مهم ترین مسائلی است که آرامش شما را رقم می زند. برای برقراری بیشتر آرامش می توانید راحت لباس بپوشید، راحت رفتار کنید و راحت نیز غذا بخورید.
خودتان را از قید زمان راحت کنید
نیازی نیست همیشه به ساعتتان توجه داشته باشید و تحت فشار زمان کار کنید. گاهی اوقات لازم است که زمان را نادیده گرفته و برای خودتان زندگی کنید، بدین صورت بدن و مغزتان نیز آرام تر خواهد شد.
سفر کنید
سفر کردن، خصوصا به مناطقی که شما را از صدای آب، آب شور دریا و همچنین صدای امواج بهره مند می سازد می تواند تا حد زیادی آرامش را در شما به جریان انداخته و از استرس شما بکاهد.
به مسائل کوچک فکر نکنید
همه ما دارای مشکلات ریز و درشتی هستیم، اینکه بخواهید دائم بابت مشکلات کوچک ناراحت باشید احساس نارضایتی از زندگی را در شما افزایش داده و خوشبختی را از شما می گیرد.
امیدواریم مطالب و نکات ذکر شده در این مقاله، در خصوص بدست آوردن آرامش بیشتر دز زندگی، بتواند در کسب آرامش به شما کمک کند.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه