ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

درس هایی که در مدرسه نمی آموزید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انسان خیلی از مسائل را در مدرسه نمی آموزد، بلکه با روند زندگی و همچنین زیستن در کنار افراد دیگر آنها را فرا می گیرد

به همین دلیل شاید این مسائل اکتسابی، از نظر هر کس متفاوت بوده و نقاط اشتراکی نداشته باشند. این درس های زندگی در واقع بسیار بااهمیت تر از درس هایی هستند که ما در طی تحصیل خود آنها را می آموزیم.

زمانی که شما به مدرسه می روید و در رشته تحصیلی مورد علاقه خود تلاش می کنید، تنها چیزی که پس از سالیان سال تلاش و درس خواندن نصیبتان می شود، مدرکی است که باید با توجه به آن در رشته مربوطه مشغول به کار شوید. اما آیا تا به حال به درس ها و مهارت های زندگی اندیشیده اید؟

انشان فقط به دنیا می آید که تحصیل کند و در رشته تحصیلی خود یا رشته های متفرقه مشغول به کار شود؟ خیر در واقع مسائلی مهم تر از درس و مدرسه در زندگی ما وجود دارند که در مدرسه آموزش داده نمیشوند. در این مقاله قصد داریم تعدادی از این درس های زندگی را به شما بیاموزیم.

خودتان را درگیر کارهای بی ارزش نکنید

زمانی که انسان خود را درگیر مسائل بی ارزش و بی ارتباط با هدفش می کند، شاید آنقدر این مسائل استرس زا باشند و ذهن او را درگیر کنند که دیگر وقتی برای رسیدن به اهداف خود نداشته باشد. شما با تعیین اهداف کوتاه، ماین و بلند مدت باید مسیر خود را مشخص کرده و در جهت رسیدن به آن تلاش کنید، نه مسائل و چیزهای بی ارزش.

زندگی غیر قابل پیش بینی است

همه ما می دانیم زندگی فراز و نشیب هایی دارد که غیر قابل پیش بینی هستند، در واقع زمانی که شما خودتان را در تکاپوی زندگی می اندازید، شاید با مسائل و اتفاقات زیادی روبرو شوید که هر کدام درگیری های تازه ای برایتان ایجاد کنند اما این درگیری ها نباید شما را ناراحت یا از زندگی ناامید کند.

انسانم آرزوست

شاید تا به حال در فضای مجازی بارها با این جمله برخورد کرده باشد، اما چقدر به این جمله اندیشیده اید و در شما تاثیر گذاشته است؟ این شما مفهوم انسانیت مهم تر از مادیات را به ما می رساند. یعنی ما در زندگی آنقدر برای یکدیگر انسانیت به خرج دهیم زندگی همه مان شیرین تر و لذت بخش تر شود. هرچند که موفقیت های مادی برای انسان لذت بخش هستند اما در واقع هدف اصلی انسان، زندگی به شیوه انسانیت است.

تغییر و معجزه از درون شما رخ می دهد

بیشتر انسان ها در زندگی خود به دنبال اهداف دیگران هستند و می خواهند دیگران را خوشحال کنند اما در واقع این را در نظر داشته باشید که هیچ کس اندازه خودتان نمی تواند شما را خوشحال و خوشبخت کند، یعنی شما باید شیوه ای در زندگی در پیش بگیرید که هیچ موضوعی نتواند چندان شما را ناراحت یا افسرده کند و خودتان شادی بخش زندگی خود باشید. ما از زندگی با ناخودآگاه خود لذت می بریم، پس می توانید این ناخودآگاه را آگاه تر سازید.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه