ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

آیا اثر شادی بر زندگی ما ماندگار است؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا اثر شادی بر زندگی ما ماندگار است؟


همه ما در زندگی خود دائما دنبال رسیدن به خواسته هایی هستیم

که فکر می کنیم خوشبختی آینده مان را تضمین می کنند.در کودکی تلاش می کنیم بزرگ شوید، بعد تمام تلاشمان را به کار می گیریم که درسمان تمام شود و به ما خانم یا آقای دکتر بگویند. بعد از آن تمام دغدغه مان مربوط به این است که چگونه شغل مناسبی پیدا کنیم، پس از پیدا کردن شغل مناسب سعی داریم زندگی بهتری برای خود بسازیم و در آخر توقع داریم همسر آینده مان، همه چیز زندگی را تغییر دهد و خوشبختی را به زندگیمان راه دهد.

همیشه با خود فکر می کنیم اگر چنین شود، خوشبخت می شویم، اگر فلان شود، دیگر تا آخر عمر شاد خواهیم بود اما تنها موردی که در ذهنمان خطور نمی کند این است که بعد از رسیدن به خواسته هایمان، پس از مدتی همه چیز برایمان طبیعی می شود و باز هم دلمان خواستار چیز دیگری است. در واقع این خاصیت طبیعی انسان است که کمالگراست و به هیچ چیز قانع نمی شود.

انسان های زیادی را در اطرافمان می بینیم که کل عمر خود را برای رسیدن به هدفی تلاش می کنند اما پس از رسیدن به آن، باز هم احساس می کنند که باید به هدفی فراتر از آن دست یابند. به عنوان مثال مدیری تمام سرمایه خود را جمع کرد تا ویلای رویاهای خود را آن طور که دلش می خواهد بسازد. در حین آماده سازی آن بهترین لوازم و تجهیزات را برای آن در نظر گرفت و با خود فکر می کرد که به بزرگترین خواسته اش دست یافته اما پس از اتمام کار، به شش ماه نکشید که از ویلای رویاهایش هم خسته شد. دلش می خواست هدف دیگری برای خود داشته باشد و تجهیزات بیشتری برای تامین آرامش خود می خواست.

این موضوع واقعیت زندگی همه ماست، تمام عمرمان را هدر می کنیم، لحظاتمان را از دست می دهیم و به دنبال ساختن فردایمان هستیم. واقعیت این است که باید بدانیم ماندگاری شادی ها و هدف های بزرگان تنها به شش ماه می انجامد، پس از آن دلمان می خواهد به هدف دیگری دست یابیم بنابراین اگر بتوانیم به مادیات دل نبندیم، اهداف مادی را به عنوان خواسته تعیین نکنیم و به شادی های معنوی خوش باشیم، این شادی بیشتر دوام می آورد.

دومین راه برای خوشحال بودن و خوشحال ماندن در زندگی این است که قدر اهداف کوچکمان را بدانیم. همین هدف های کوچک به زندگی ما جهت می دهند، ما را به زندگی امیدوار می سازند و در نهایت می توانند خوشحالی ما را بسازند بنابراین نباید فقط به خواسته های مادی توجه داشته باشید بلکه هدف های معنوی می تونند پایدار بودن شادی و خوشبختی شما را تضمین کنند. اگر انسانی دریابد زحمتی که برای خواسته های فانی خود می کشد، می تواند در یک لحظه بر باد رود دیگر بابت نرسیدن یا حتی دیر رسیدن به آنها دلخور نخواهد شد.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه