ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

چه چیزی مانع توسعه فردی می شود؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شاید همه ی ما در شش ماه اخیر برنامه ریزی های متفاوتی برای زندگی خود داشته ایم که قطعا پیشرفت و توسعه فردی در تمامی زمینه ها و همچنین حوزه های کاری مشمول این برنامه ریزی شده است

اما زمانی که به شش ماه اخیر خود می نگریم پیشرفت بسیار کمی مشاهده می شود. به نظر شما چه عواملی مانع پیشرفت فردی و به پایان رساندن برنامه ریزی ها می شود؟

ممکن است عوامل بسیاری در به تاخیر انداختن برنامه ریزی هایمان موثر باشند، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم.

چه چیزی مانع توسعه فردی می شود؟

به تعویق انداختن کارها

در روزهای ابتدایی برنامه ریزی ممکن است به خاطر تغییر شرایط مطابق اصول برنامه ریزیتان عمل کنید اما پس از مدتی متوجه پس رفت خود خواهید شد. در واقع عادت ها و تنبلی ما باعث به تعویق انداختن کارها و گفتن جمله ای مثل بعدا انجامش خواهم داد می شود.

در قدم اول باید انگیزه بخش خودتان باشید به عنوان مثال با در نظر گرفتن زمان های استراحت کوتاه خودتان را ترغیب به انجام برنامه ریزی هایتان کنید.

پس از مدتی با مشاهده روند پیشرفت به ارزش برنامه ریزی و اراده خود پی خواهید برد.

مقایسه در شبکه های اجتماعی

همه ما مایلیم در شبکه های اجتماعی خودمان را شادتر، زیباتر و زندگیمان را بهتر جلوه دهیم. در نظر داشته باشید تمام کسانی که در شبکه های اجتماعی از خود عکس یا ویدئو منتشر می کنند نیز مانند شما زندگیشان را غیر واقعی نشان می دهند تنها برای اینکه تایید و تمجید دیگران را به سمت خود جذب کنند. بنابراین هیچگاه واقعیت زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید.

برنامه ریزی مختص به خود را در نظر گرفته و در جهت توسعه توانایی های خود در همه ی زمینه ها بکوشید.

چه چیزی مانع توسعه فردی می شود؟

افسردگی

یکی از مهم ترین دلایلی که به انجام ندادن برنامه ریزی و جلوگیری از توسعه و پیشرفت فردی می انجامد افسردگی،گوشه گیری و انزواست. با این علائم فرد تمایل زیادی به انجام دادن برنامه ریزی خود ندارد و اصولا به خواب پناه می برد. برای جلوگیری از این موضوع نیز باید انگیزه خود را برای ادامه کار افزایش داده و در جهت بهبود توانای های فردی خود بکوشید.

میانه گرایی

میانه گرا بودن بدان معنا است که نه بیش از حد درون گرا باشید و نه برون گرا. اصولا انسان های درون گرا علاقه زیادی به بروز احساسات شخصی و تداخل آنها با کار و برنامه ریزی ندارند و سعی می کنند کاملا مطابق اصول عمل کرده و منظم باشند اما افراد برون گرا همیشه احساسات و عواطف شخصی خود را با کار و برنامه ریزی تداخل می دهند، به همین دلیل امکان انجام نشدن برنامه ریزی وجود دارد.

سعی کنید نه بیش از حد در برنامه ریزی های خود افراطی عمل کنید که باعث از بین رفتن انگیزه و شور و شوقتان شود و نه اینکه بیش از حد از برنامه ریزی خود عقب بمانید.

امیدواریم از مقاله نوشته شده لذت برده باشید.

دکتر خندان


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه