ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *
Reload Captcha
khhead.jpg

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بسیاری از ما روزانه به دلیل مشغله کاری زیاد و چالش های عدیده در زندگی، دست و دلمان به کار نمی رود یا به عبارت دیگر ترجیح می دهیم اوقاتمان را تلف کنیم اما کار نکنید. این در حالی است که می دانیم موظف به انجام کار هستیم و باید آنرا به اتمام برسانیم. در این مواقع تنها چیزی که می تواند شما را از این مشکل رها سازد این است که انگیزه بخش خود باشید و خودتان را به ادامه کار امیدوار سازید. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از راه های انگیزه بخشی برای زمانی هایی که حوصله کار کردن ندارید را به شما معرفی کنیم.

به لیست اهدافتان نگاهی بیاندازید

اکثر ما عموما به دلیل فراموش کردن اهدافمان، دست و دلمان به کار نمی رود یا به نوعی از کار زده می شویم. این در حالی است که اگر اهدافتان را جایی یادداشت کرده و هرازگاهی به آنها نگاهی بیاندازید، انگیزه کافی برای ادامه کار به شما القا خواهد شد. از این رو می توانید با یادآوری اهداف کوتاه یا بلند مدت خود، این انگیزه را در خود ایجاد کنید.

زمانبندی را فراموش نکنید

اغلب ما فکر می کنیم چون زمان نامحدود یا حداقل زیادی برای انجام امور خود داریم بنابراین می توانیم انجام آنرا به بعد موکول کنیم در صورتی که آن عمل شاید هیچ گاه انجام نگیرد. بنابراین مهم ترین قدم برای با انگیزه ماندن این است که طی مدت زمان های مشخص شده کار کنید و در خارج از آن بازه زمانی، زمان خود را به انجام امور خود موکول کنید.

به زمان بندی خود پایبند باشید

شاید تاکنون بارها برای خود زمانبندی کرده باشید اما به دلیل پایبند نبودن به آن، تمام شرایط و اوضاع به هم ریخته شود، از این رو می توانید با زمان بندی درست و پایبند ماندن به آن، انگیزه کافی برای ادامه کار را پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید هر 90 دقیقه، 15 دقیقه استراحت کرده و سپس مجددا به انجام امور خود بپردازید. شاید در ابتدا تحمل 90 دقیقه برایتان سخت به نظر برسد اما پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

برنامه ریزی داشته باشید

برنامه ریزی روزانه از مهم ترین ابزارهای انگیزه بخشی است. کارهای روزانه شما در واقع به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از امور شخصی، امور کاری و امور مربوط به خانه و خانواده. انسان اصولا امور شخصی خود را در برنامه ریزی روزانه خود در نظر نمی گیرد و سعی می کند تا زمانی برای آنان محدود نسازد. از این رو امور شخصی از مهم ترین عواملی هستند که موجب کم آوردن زمان می شوند.

امور کاری عموما در هسته برنامه ریزی روزانه قرار می گیرند اما شاید بسیاری از ما به آن هم اهمیتی ندهیم. شما باید برای به پایان رساندن امور خود در پایان هر زمان، چیزی را به عنوان جایزه برای خود مشخص کنید. به عنوان مثال پس از پایان اولین بازه زمانی می توانید چای نوشیده و خستگی تان را در کنید.


نکات مهم در مدیریت عادات بد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

گاهی هر یک از ما عاداتی داریم که همیشه تلاش می کنیم آنها را تغییر داده یا ترک کنیم. لازم به ذکر است که داشتن عادات بد نشانه ضعف نیست،


کنترل استرس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروزه با دنیای پیچیده و پر مشغله ای که اطرافمان را فرا گرفته است، عوامل زیادی می توانند برای ما استرس زا باشند. این عوامل عمدتا از درون ما سرچشمه می گیرند، یعنی این وجود و درون ماست که باعث بروز استرس می شود و ما را در شرایط استرس زا قرار می دهد.


طراحی و پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت توس رسانه